Niko Sketa

Vremenska napoved

Domov

Jaka Muda prvi finalist, drugega bo odločila tretja tekma

Sreda je tudi tokrat postregla z zanimivima tekmama oz tekmami, na katerih so si Jaka Muda priborila finalno vstopnico po drugi zmagi na "finalu pred finalom" nad Strelami, Prosports pa je po porazu v podaljšku na prvi tekmi v drugi uspel streti odpor Outweta, tako da bo o drugem finalistu odločla tretja tekma, ki bo na sporedu v nedeljo ali ponedeljek. Uvod je bil tokrat namenjen dokončanju nedeljske prve tekme med Outwetom in Propsortsom. V slabih 5 minutah igre so Prosportovsi uspeli izenačiti (ob prekinitvi je Outwet vodil s 4:3) ter izsiliti podalješk katerega pa je po 66 sekundah igre odločil Anže Zupančič in Outwet povedel v vodstvo v seriji. Že takoj zatem so imeli Švickoti lepo priložnost dobiti še drugo tekmo, a s tem se nikaor niso strinjali v taboru Prosportsa, ki so že v 11 sekundi povedli in napovedali boj za zmago. Lahajnar je sicer hitro izenačil, a so nato vajeti igre v roke povsem prevzeli kranjčani ter narekovali visok ritem, ki so ga Švickoti le steška dohajali. Enaka slika je bila tudi v drugem polčasu (o premoči priča tudi razmerje strelov 36-23), tako da so se zmage na koncu zasluženo veselili igralci Propsortsa ter tako izslili še tretjo, odločilno tekmo, ki bo na sporedu v nedeljo ali ponedeljek. Za konec pa je sledil še epski dvoboj Testisov in Strel. Slednje so bile tokrat pod pritiskom zmage, saj bi jih le slednja obdržala v igri za finale, a jim je tudi tokrat nasproti stopil izjemen vratar Testisov Grega Kavčič, ki je skozi celotno srečanje spravljal v obup Strele in zbral na koncu kar 29 obramb. Celotno srečanje je bilo sicer precej enakovredno, rahlo terensko premoč so imele Strele a le te niso izkoristile, so pa zato Testisi uspeli izkoristiti ponujene priložnosti ter tako priti do še druge zmage v seriji s katero so se drugič zapored uvrstili v veliki finale.  FOTOGALERIJA