78 logotip

Niko Sketa

Vremenska napoved

Rangerji izsilili tretjo tekmo, Luftarji prvi finalist

Številni gledalci so dodobra zapolnili mesta ob igrišču za inline hokeju na Selu pri Žirovnici, kjer sta bili na sporedu drugi polfinalni tekmi TRIAS Elitne lige. Luftarji so lovili svojo prvo uvrstitev v finale, Panthersi pa morebitno tretjo tekmo. V izjremno napeti tekmi, polni emocij so Luftarji v zadnjih minutah pripravili veliki preobrat ter 3 sekunde pred koncem najprej izenačili nato pa v vnovič v podaljšku, tokrat v 44.minuti, dosegli še zmagoviti zadetek ter se uvrstili v finale. Kdo bo njihov nasprotnik pa bo znano jutri, saj so Rangerji tokrat nadigrali Ose, ki so delovale precej nemočno ter si tako priigrali še tretjo odločilno tekmo, ki bo na sporedu že jutri (op.p. ponedeljek 22.6.).  PODALJŠEK PAN:LUF (video)   FOTOGALERIJA

Uvodni dvoboj je kot rečeno postregel s precej nervoze. Panthersi so imeli večino srečanja vse niti igre v svojih rokah ter si že v prvem delu priigrali 3 gole prednosti (4:1 ob polčasu). Tudi v uvodu drugega polčasa so bili gospodarji na igrišču igralci v rožnatih dresih, Luftarji pa so le s težavo prihajali do izdelanih priložnosti. Ko je Peter Kurnik v 32.minuti Lufatrjev pripeljal na le gol zaostanka so slednji še strnili svoje vrste in vsega 3 sekunde pred iztekom igralnega časa prek Jureta Berganta izenačili. Podalješk je minil v enakovredni igri brez resenjših priložnosti, spet pa so Panthersi naredili napako v obrambi ter Lufatrjem omogočili igro z igralcem več. Podobno kot na prvi tekmi so priložnosti igralci iz Tupalič zgrabili z obema rokama ter prek Čimžarja v 44.minuti dosegli odločilni zadetek za zgodovinsko uvrstitev v finale. O dogajanju po koncu srečanju bi lahko zapisali marsikaj, a je škoda vsake tip
kane besede. Noben profesionalni hokejist ali športnik nasploh si takega obnašanja in besed, kakršne so bile izrečene po koncu tekme in ki zagotovo ne sodijo na športne prireditve ter že močno mejijo na primitivizem, enostavno ne bi smel privoščiti. Prav tako nedopustno je tudi obnašanje celotne ekipe Pink Panthers (s svetlimi izjemami), ki bi namesto da bi vzroke za poraz iskala pri sebi, lahko športno priznali, da so bili Luftarji v tej sezoni enostavno boljši (srečnejši), kar navsezadnje priča tudi izid v medsebojnih dvobojih skozi celotbo sezono (5:0).

Povsem v drugačnem, predvsem športnem duhu, je bila odigrana druga polfinalna tekma med Rangerji iz Blejske Dobrave ter Osami iz KRŠ Radovljice. Pri Osah sta tokrat manjkala vidna nosilca igre Urban Sodja (poškodba) ter Miha Logar (obveznosti), kar so Rangerji s pridom izkoristili in z ostrim tempom skozi celotno srečanje imeli pobudo. Na prvi odmor so Rangerji odšli z dvema zadetkoma prednsoti (3:1), svojo igro pa v nadalejvanju še nadgradili ter še trikrat premagali vratarja Tomaža Trelca, ki se je vnovič izkazal, a bil pri zadetki povsem nemočen. Že jutri čaka ekipi odločilna tretja tekma, na kateri si bodo Rangerji skušali priigrati še 7 uvrstitev v veliki finale, za Ose pa bi zmaga pomenila prvo uvrstitev v finale, ki bo na sporedu v soboto 27.6. ob 18.30 uri.