78 logotip

Niko Sketa

Vremenska napoved

Trelc popeljal KRŠ do naslova prvaka

Enako kot v Prvi ligi je tudi zadnji dan Elitne lige pomenil le še tekmi za medalje. Uvodni dvoboj Elitne lige je bil spopad v zadnjem obdobju najuspešnejših kolektivov Rangerjev iz Blejske Dobrave in Pink Panthersov iz Mošenj. V izjemno lepi in odprti tekmi so ton igre vseskozi narekovali Panthersi, a so bili Rangerji tisti, ki so dosegali zadetke. V drugem delu so se Panthersi le prebudili in na koncu pritisnili na vrata Rangerjev a jim je za preobrat zmanjkalo malce sreče in časa, kar je pomenilo, da so bron po zmagi s 7:6 osvoji igralci iz Blejske Dobrave ter tako v 10 sezoni osvojili še svoje deseto odličje (tretje bronasto). Povsem za konec letošnje lige pa je sledil še veliki finale med IHK Luftarji in KRŠ Radovljico. Obe ekipi sta v polfinalu nekoliko presentljivo ugnali svoja konkurenta, a sta s predstavo na finalni tekmi dokazali, da sta bili povsem zasluženo udeleženi v zadnji tekmi sezone. Luftarji so napadli od prve minute dalje, imeli igro v svojih rokah,  a so prvi in drugi gol na tekmi dosegli Študentje. Do polčasa so Luftarji le izenačili (imeli so kar 13 strelov več na vrata 23:10), nato pa na začetku drugega celo povedli s 3:2 kar je bilo tudi njihovo edino vodstvo na tekmi, ki pa je trajalo vsega 13 sekund. Kljub številnih lepim priložnsoti Luftarji niso našli poti ploščku  za hrbet odličnega Tomaža Trelca, ki je na koncu zbral 41 obramb in bil več kot zasluženo proglašen tako za najboljšega igralca tekme kot tudi najboljšega vratarja celotnega prvenstva. Zadnji žebelj v krsto Luftarjev je dobro minuto pred koncem zabil zimzeleni Anže Terlikar, ki je že samo s prihodm v ekipo vnesel zmagovalno miselnost, ki je Študente pripeljala do prvega, a zasluženega naslova prvaka Elitne lige. Najboljši strelec v Elitni ligi je postal Gregor Koblar (Blejska Dobrava), najkorstnejši igralec pa Tadej Čimžar (Lufatrji).

IHK PROPSORTS BLD : IHK PINK PANTHERS ( Video / Fotogalerija )

IHK LUFTARJI : KRŠ RADOVLJICA ( Video / Fotogalerija )