78 logotip

Niko Sketa

Vremenska napoved

Testisi s preobratom v polfinale, naprej tudi Trim Tim in Prosports

13427992 970165463104063 4372428591283578075 nPetkov večer v ligi RIHL je tokrat nudil druge četrtfinalne tekme letošnjega tekmovanja, po katerih smo dobili še preostale tri polfinaliste (Luftarji so se v polfinale uvrstili že v sredo). Petkov spored sta odprli ekipi Strele z Bele in Jaka Muda, ki sta bili v sredo primorani tekmo predčasno zaključiti pri izidu 1:0 za Strele. Slednji so tudi tokrat začeli dobro in imeli prek Berdena 30 sekund pred koncem polčasa izjemno priložnost za povišanje na 2:0, a se je z izjemno pantersko obrambo izkazal mladi Filip Ovsenik. Testisi so očitno začutili svojo priložnost in bolj odločno krenili v drugi del, njihov trud pa je bil poplačan v 27.minuti, ko sta v razmaku 36 sekund zadela Potočnik in Markovič minuto kasneje pa še Groznik in spreobrnili tok tekme na mlin Testisov, ki so nato do konca uspeli vzdržati pritisk Strel ter se z drugo zmago zavihteli v polfinale, kjer jih čaka ekipa Luftarjev. Napet in neodločen je bil tudi drugi dvoboj večera, kjer so Gradbinci za podaljšanje sezone nujno potrebovali zmago proti Kašarjem, a so imeli tudi oni svojo računico. V prvem delu sta mreži mirovali vse do 18. minute, ko je nespretnost v obrambi izkoristil Bulovec in postavil izid polčasa, v katerem so bili sicer nevarnejši Gradbinci a je bil vratarjev Trim Tima Jon Ažman enostavno nepremagljiv. Precej ,bolj sta se ekipi zaigrali v drgem delu, ko je padlo še 11 zadetkov, zmage in s tem napredovanja v polfinale pa so se na koncu razveselili Trim Timovci, ki se bodo v polfinalu pomerili z ekipo Prosports Kranj, ki je bila tudi v drugo boljša od Grizlijev in se zasluženo uvrstila med najboljše štiri ekipe letošnjega tekmovanja. Polifnale se začne v ponedeljek.