78 logotip

Niko Sketa

Vremenska napoved

Prosports in Luftarji zasluženo v finalu

DSC 8861Po številnih težavah z vremenom ki smo mu priča že kar nekaj časa, nam je sobotni večer le omogočil izvedbo odločilnih polfinalnih tekem. Uvodna tekma večera je bilo nadaljevanje v sredo prekinjene druge tekme med Trim Timom in Prosportsom, ki je tekmo začel z rezultatsko prednostjo 4:2 in igralcem manj. Kašarji so izkoristili PP in se približali na -1, a so Trgovci po uvodnih slabih minutah kasneje le vzpostavili ravnotežje, izkoristili daljšo klop ter na koncu suvereno in zasluženo prišli do še druge zmage (skupno 16 v sezoni) in stem uvrstive v veliki finale, kjer bodo naskakovali svoj prvi naslov prvaka. Njihov nasprotnik, ki bo prav tako lovil svoj prvi naslov, bo ekipa Luftarjev, ki je v odločilni tretji tekmi s 6:4 ugnala Jaka Muda. Slednji so siocer že v 15 sekundi povedli, a so Luftarji odgovrili s tremi zaporednimi zadetki, za napet drugi del pa je v zadnji minuti prvega poskrbel Matija Rozman, ki je znižal na 3:2. Testisi so v drugem delu izid spreobrnili v svojo prid, ko sta sicer odličnega Mateja Kurnika premagal Vodnjov in Markelj, a so Luftarji spet odgovorili s tremi zadetki. Ključni moment tekme se je zgodil v 34.minuti,ko je s strani pred vrata prodrl Nejc Petrič, vratar Filip Ovsenik je plošček na kratko odbil a le v telo nesrečnega branilca Testisov od katerega se je plošček odbil v gol za 5:4, zadnji žebelj v krsto pa je s golom v prazno mrežo za hattrick 27 sekund pred koncem srečanja zabil še Jure Sotlar in slavje Luftarje se je lahko začelo. Finale, ki se igra na tri zmage, se bo začelo v ponedljek, tekma za tretje mesto pa bo v četrtek ali petek.  FOTOGALERIJA