78 logotip

Niko Sketa

Vremenska napoved

Luftarji le še korak do naslova, blestela oba vratarja

DSC 9160Na prvi poletni večer je bila v ligi RIHL odigrana druga finalna tekma, do še druge zmage v seriji pa so z goloma v zadnji minuti prišli Luftarji, ki za naslov pravka potrebujejo le še eno zmago. Prosports je tokrat krenil v srečanje odločneje in prevzel pobudo že takoj na začetku, plod tega pa zadetek v 2.minuti, ko je Kurnika premagal Julijan Pugelj. Luftarji so do izenačenja prišli v 8.minuti, ko sta z igralcem več lepo kombinirala Čimžar in Nejc Petrič, po čigar strelu je bil Šenk nemočen. V nadaljevanju smo spremljali odprt boj, tako kot se za finale spodobi, tako da so imeli gledalci kaj videti. Prosports je v 13.minuti spet prešel v vodstvo, tokrat po strelu Nejc Hočevarja, a so Luftarji tik pred iztekom polčasa izenačinili in ujeli momentum, saj so že v 12 sekundi drugega dela prek Luke Kosmača prvič na tekmi prešli v vodstvo, ki ga nato do konca niso več izpustili iz rok. Nekaj upanja je Trgovem dobro minuto in pol pred koncem vlil Žan Zupan, ki je znižal na 4:3, a so trgovci preostali čas odigrali preveč naivno, plod tega pa še dva hitra zadetka v mreži Kristjana Šenka, ki je bil obakrat povsem nemočen. Posebej velja tokrat za izjemno predstavo pohvaliti predvsem oba vratraja, tako Mateja Kurnika kot Kristjana Šenka, ki sta svoje delo opravila z odliko. Luftarji imajo tako v četrtek prvi zaključni plošček za osvojitev težko pričakovanega naslova, a tudi Prosports zagotoov ne bo vrgel puške v koruzo, tako da nas ob 19.30 zagotovo čaka še en zanimiv in napet obračun kjer je možno prav vse. Ob 18.00, torej pred finalno tekmo,  bo še tekma za tretje mesto med ekipama Jaka Muda in Trim Tim.   FOTOGALERIJA